Проекти з енергоефективності в Україні
Енергоефективність
у громадах
Створення енергетичних
агенств в Україні
Пілотний проект "Енергоефективна забудова"

У співпраці з Німеччиною на Луганщині шукають шляхів ефективного управління енергетикою громад
25.09.2016

У рамках Тижнів Німеччини в Україні 2016 з 21 по 23 вересня в Сєвєродонецьку відбулася низка заходів з нагоди відзначення Німецького тижня енергоефективності в Луганській області, що були спрямовані на підвищення енергоефективності та популяризацію енергоощадної поведінки серед мешканців регіону.

Шляхи до економії енергоресурсів і сприяння сталому розвитку міських громад на Луганщині шукали спільно з Луганським регіональним відділенням Асоціації міст України, Сєвєродонецькою міською радою, Луганською ОДА та досвідче6ними фахівцями з енергоефективності проекту «Енергоефективність у громадах», що за дорученням Уряду Німеччини виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Під час урочистого відкриття заходу 21 вересня з вітальною промовою виступив Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку Вольфганг Мьоссінгер. За його словами, Сєвєродонецьк провів успішну роботу щодо запровадження заходів з енергоефективності. Пан Мьоссінгер наголосив на тому, що заради успішного майбутнього Україна має почати будувати новий економічний та промисловий фундамент і використовувати сучасні технології, що в результаті дасть «можливість змінити менталітет і підходи до управління енергетикою громад та регіону в цілому».

Міський голова Сєвєродонецька Валентин Казаков наголосив на необхідності підвищувати свідомість громадськості щодо економії енергоресурсів і модернізації промисловості. «Рік тому ми відкривали аналогічний захід, на якому окреслили шляхи до співпраці – прищепити молоді новий підхід до сприйняття енергозбереження. Завдяки проекту, ми вже утеплили установи освітньої сфери. Але допомога не може бути нескінченною – ми маємо стати господарями свого краю і навчитися економно використовувати енергоресурси», – наголосив пан Казаков.

Перший заступник міського голови Аркадій Коростельов підкреслив, що Сєвєродонецьк – єдине місто на Луганщині, що впровадило програму моніторингу «Енергобаланс», за допомогою якої може контролювати використання енергоресурсів комунальними установами. «Завдяки енергоощадним заходам за цей рік нам вдалося скоротити використання енергії на 5%», – зазначив пан Коростельов.

Того ж дня в рамках Німецького тижня енергоефективності відбувся велопробіг дружби і флеш-моб для молоді. Прихильники велосипедного спорту пропагували розвиток велосипедного руху задля сталого розвитку міста. Крім того, в місті працював «Будиночок енергоефективних порад», а в загальноосвітніх школах проводились уроки енергоефективності та  конкурси науково-дослідних і творчих робіт, переможці яких отримали цінні нагороди від проекту. Насамкінець у рамках святкувань відбувся круглий стіл під назвою «Енергоефективний будинок майбутнього».

Джерело: http://sed-rada.org.ua/novini-mista/shlyahi-do-ekonomiyi-resursiv_22-09-2016

Подробиці/фото: https://www.facebook.com/profile.php?id=100001478209358


Анонс подій

28.12.2016

Тренінг-семінар «Кроки до енергоменеджменту в громаді: шлях до сталого енергетичного розвитку», Вижниця

Захід відбудеться на основі діалогової платформи консорціуму на чолі з Чернівецькою міською радою з метою поширення досвіду міст-партнерів серед інших українських муніципалітетів. Адреса: м. Вижниця Чернівецької…

Детальніше >>

27.12.2016

Тренінг-семінар «Кроки до енергоменеджменту в громаді: шлях до сталого енергетичного розвитку», Чернівці

Захід відбудеться на основі діалогової платформи консорціуму на чолі з Чернівецькою міською радою з метою поширення досвіду міст-партнерів серед інших українських муніципалітетів. Адреса: с. Тарашани Чернівецької…

Детальніше >>

16.12.2016

«Можливості інтегрованого розвитку міст з метою підтримки сталого розвитку в Україні», Київ

Перша німецько-українська конференцію міського розвитку під назвою «Можливості інтегрованого розвитку міст з метою підтримки сталого розвитку в Україні» відбудеться 16 грудня 2016 року о 09:00 в…

Детальніше >>
Всі події