Проекти з енергоефективності в Україні
Енергоефективність
у громадах
Створення енергетичних
агенств в Україні
Пілотний проект "Енергоефективна забудова"

Підсумки першого року функціонування діалогової платформи з питань енергоефективності
11.02.2016

Регіональні координатори п’яти консорціумів-учасників проекту українсько-німецького технічного співробітництва “Енергоефективність у громадах”, що впроваджується GIZ, 11 лютого 2016 року в Полтаві взяли участь у семінарі з питань впровадження діалогової платформи у сфері енергоефективності.

Учасників привітав заступник директора – начальник  управління інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку Полтавської обласної державної адміністрації Дмитро Орлов, закликавши партнерів з різних областей України поділитись результатами й досвідом впровадження енергоефективних заходів, а також планами на поточний рік.

Заступник директора проекту Іма Хренова-Шимкіна у вітальному слові наголосила на важливості залучення до роботи діалогової платформи всіх міст-партнерів усіх консорціумів, адже «енергоефективність на сьогодні – це питання побудови міцної держави, і саме діалогова платформа покликана надихати, підтримувати і скеровувати енергоефективні заходи.»

Протягом останнього року в рамках діалогової платформи міста-партнери досягли суттєвих результатів у напрямку реалізації енергозберігаючих заходів, впровадження дієвих інструментів підвищення енергоефективності в муніципалітетах, роботи з цільовими аудиторіями та громадськістю в цілому.

Про успіхи й досягнення консорціуму на чолі з Сєвєродонецькою міською радою розповіла виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталія Бойко. Зокрема, вона нагадала про те, що через складну ситуацію в Луганській області більшість муніципалітетів, в тому числі й учасників проекту, виявились на окупованій території. Незважаючи на це, міська влада в активній співпраці з військово-цивільною адміністрацією області розробили регіональну цільову програму енергозбереження, створили Дорадчу раду з питань енергоефективності, бібліотеку енергоефективних проектів та базу експертів у цій галузі, провели низку практичних семінарів з енергомоніторингу й бенчмаркінгу, організували міжмуніципальні обміни й навчання фахівців з інших міст, модернізували вуличне освітлення, популяризували тему енергозбереження серед дітей та молоді, розвивали співпрацю з підприємствами, які працюють у сфері енергоефективності тощо.

Головний спеціаліст Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства Андрій Федотов представив здобутки консорціуму на чолі з Дніпропетровською обласною радою, зокрема – проведення різноманітних навчальних заходів, спрямованих на розвиток персоналу в сфері енергозбереження, організація Всеукраїнського форуму з енергоефективності, розробка і впровадження відповідної інформаційно-комунікаційної стратегії та робота з населенням області, реалізація енергоефективних заходів на об’єктах комунальної сфери й активне впровадження системи енергомоніторингу в муніципалітетах, завдяки чому на 230 об’єктах вдалося заощадити 14 млн. гривень.

Полтавський консорціум також поділився результатами співпраці в рамках проекту, серед яких, без сумніву, одним з найвагоміших є освітній мікропроект “Енергія у школах міста”, спрямований на виховання у дітей та молоді ощадливого ставлення до енергії, що є запорукою сталого енергетичного розвитку як кожного окремого міста, так і всієї країни. Крім того, начальник відділу інвестиційної політики та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Марія Долженко розповіла й про інші заходи, які впроваджувались у містах консорціуму, а саме: проведення інформаційних кампаній, практичних семінарів з енергомоніторингу і впровадження енергоефективних заходів для органів місцевого самоврядування та ОСББ, регулярні зустрічі й консультації з експертами проекту тощо.

Начальник відділу економічного розвитку при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради Світлана Хімійчук представила досягнення консорціуму на чолі з Чернівецькою міською радою, унікальність якого полягає вже в тому, що в ньому беруть участь муніципалітети із сусідніх областей, зокрема міста Кам’янець-Подільський та Коломия. Протягом року тут проводились різноманітні заходи у сфері енергоефективності, серед яких – консультації з експертами, семінари та тренінги з енергоменеджменту, енергоаудиту й залучення коштів на енергоефективні заходи, навчання для мерів інших міст, які не беруть участі в проекті, щорічна конференція проекту, регіональний форум з енергетичної безпеки тощо. У Чернівцях впроваджувався освітній проект, велась інформаційно-просвітницька робота з дітьми та молоддю, а також за фінансової підтримки проекту та співфінансування Чернівецької міської ради були реалізовані два демонстраційні інфраструктурні енергоефективні проекти.

За словами заступника директора департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Бориса Пахолюка, на сьогодні всі міста-партнери  Житомирського консорціуму розробили й подали на затвердження Європейською Комісією Плани дій зі сталого енергетичного розвитку. Консорціум активно розробляв і впроваджував заходи, спрямовані на інституційний розвиток і навчання фахівців, зокрема, представників будівельних компаній та проектантів,  проводились інформаційно-просвітницькі кампанії, семінари з питань кредитування енергоефективних заходів для ОСББ та органів місцевого самоврядування. Крім того, в м. Житомир був реалізований комплексний інфраструктурний проект з термореновації дитячого садочка. що дозволило зменшити споживання енергоресурсів на 57 %.

Після презентації звітів регіональних координаторів спеціаліст проекту Світлана Чеботарьова узагальнила результати впровадження діалогової платформи у всіх консорціумах, наголосила на особливостях панування, інформування, розробки та реалізації енергоефективних заходів у містах-партнерах, а також закликала представників консорціумів враховувати гендерну специфіку, активно залучати інші муніципалітети і працювати над забезпеченням сталості функціонування регіональних діалогових платформ у майбутньому. Насамкінець учасники ознайомилися з концепцією підсумкового відеофільму за результатами роботи проекту та поділились планами на 2016-й рік.

(Фото:  http://www.ltava.poltava.ua/news/u-poltavi-provely-seminar-z-enerhozberezhennya)

Подробиці за посиланнями:
http://np.pl.ua/2016/02/u-poltavi-dilylysya-dosvidom-vprovadzhennya-platformy-enerhoefektyvnosti-fahivtsi-iz-5-oblastej-ukrajiny/
http://www.adm-pl.gov.ua/news/eksperti-proektu-ukrayinsko-nimeckogo-tehnichnogo-spivrobitnictva-giz-energoefektivnist-u-groma

 

Анонс подій

27.04.2017

ІІІ-й Форум енергоефективного партнерства ’17 «Енергетичний менеджмент: досвід кращих», Київ

27 квітня 2017 року в приміщенні Конгресно-виставкового центру «Парковий» у Києві відбудеться IIІ Форум енергоефективного партнерства ’17 «Енергетичний менеджмент: Досвід кращих». Організатор: Державне агентство з енергоефективності та…

Детальніше >>

26.04.2017

Семінар «Ефективне управління багатоквартирним будинком. Нові можливості для внутрішньо переміщених осіб», Харків

Захід відбудеться в Харкові 26 квітня 2017 року об 11:00, за підтримки проекту “Енергоефективність у громадах”, що за дорученням Уряду Німеччини впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit…

Детальніше >>

25.04.2017

Тренінг “Регіональна програма розбудови енергоменеджменту в містах Харківської області”, Харків

Тренінг відбудеться 25-28 квітня 2017 року в м. Харків за адресою: готель «KALYNA», вул. Нестерова, 2. Організатор: Громадська організація «Школа енергоефективності» за підтримки Уряду Німеччини в рамках…

Детальніше >>
Всі події