Проекти з енергоефективності в Україні
Енергоефективність
у громадах
Створення енергетичних
агенств в Україні
Пілотний проект "Енергоефективна забудова"

Німецькі експерти провели заключні тренінги з енергоефективного управління муніципальними будівлями на сході України
01.10.2016

За підтримки проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО», що за дорученням Уряду Німеччини виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, з 26 вересня по 1 жовтня 2016 року в містах Харкові та Ізюмі відбулися заключні тренінги з серії навчальних заходів щодо енергоефективного управління муніципальними будівлями (фасіліті-менеджменту).

Напередодні опалювального сезону представники місцевої влади та працівники житлово-комунальної сфери українських муніципалітетів продовжують вивчати основи фасіліті-менеджменту. Громади міст і селищ шукають можливостей заощадження енергії та зниження енерговитрат у будівлях бюджетної сфери, усвідомлюючи, що людський фактор відіграє вирішальну роль на шляху підвищення енергоефективності. Це особливо актуально для муніципалітетів на сході України, де впродовж останніх років різко збільшилася кількість внутрішньо переміщених осіб.

У навчанні взяли участь інженери господарських груп міських відділів освіти, керівники й завідуючі господарством садочків, шкіл, спортивних шкіл, лікарень та інших бюджетних закладів Харкова, Ізюма та інших міст і селищ Харківської області, а також міста Сєвєродонецька. Загалом у тренінгах взяли участь понад 50 осіб із 13 міст і селищ. Українських фахівців навчали двоє експертів з Німеччини – Грегор Брьомлінг і Райнер Молль, а також двоє українських експертів –  Андрій Удовик і Віталій Чуба.

Учасники, зокрема,  вивчали особливості ефективного управління муніципальними об’єктами та пошуку можливостей заощадження енергії в громадських будівлях, а також охоче ділилися власним досвідом оперативної експлуатації та енергоефективного управління будівлями бюджетної сфери. Наприкінці тренінгів учасники отримали відповідні сертифікати, що дозволить їм надалі самостійно проводити подібні навчання, передаючи отримані знання та навички іншим фахівцям галузі.

У рамках навчання також відбувся візит до ЗОШ № 5 м. Ізюм, упродовж якого німецькі консультанти оглянули будівлю та надали цінні рекомендації щодо забезпечення оптимальної якості робіт з утеплення навчального закладу. Отримані на підставі досвіду фахівців з Німеччини поради будуть корисними і для багатьох інших установ бюджетної сфери регіону, в яких проводитимуться модернізаційні заходи з підвищення енергоефективності в рамах проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО». Саме правильно організований фасіліті-менеджмент є запорукою подальшого енергоефективного функціонування цих будівель.

Подробиці за посиланням: http://www.pervom-rada.gov.ua/index.php/3225-spivpratsia-z-nimechchynoiu.html

Анонс подій

28.12.2016

Тренінг-семінар «Кроки до енергоменеджменту в громаді: шлях до сталого енергетичного розвитку», Вижниця

Захід відбудеться на основі діалогової платформи консорціуму на чолі з Чернівецькою міською радою з метою поширення досвіду міст-партнерів серед інших українських муніципалітетів. Адреса: м. Вижниця Чернівецької…

Детальніше >>

27.12.2016

Тренінг-семінар «Кроки до енергоменеджменту в громаді: шлях до сталого енергетичного розвитку», Чернівці

Захід відбудеться на основі діалогової платформи консорціуму на чолі з Чернівецькою міською радою з метою поширення досвіду міст-партнерів серед інших українських муніципалітетів. Адреса: с. Тарашани Чернівецької…

Детальніше >>

16.12.2016

«Можливості інтегрованого розвитку міст з метою підтримки сталого розвитку в Україні», Київ

Перша німецько-українська конференцію міського розвитку під назвою «Можливості інтегрованого розвитку міст з метою підтримки сталого розвитку в Україні» відбудеться 16 грудня 2016 року о 09:00 в…

Детальніше >>
Всі події