Проекти з енергоефективності в Україні
Енергоефективність
у громадах
Створення енергетичних
агенств в Україні
Пілотний проект "Енергоефективна забудова"

Енергоефективність у дії: Новоград-Волинський яскраво відзначив Дні сталої енергії
28.11.2016

Енергозбереження та сталий розвиток міста – один із ключових напрямків стратегії розвитку Новограда-Волинського впродовж останніх років. З 21 по 25 листопада 2016 року за підтримки проекту «Енергоефективність у громадах», що за дорученням Уряду Німеччини виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, в місті проходили Дні сталої енергії.

У рамках масштабної загальноміської акції в Новограді-Волинському відбулася низка різноманітних заходів: зокрема, презентація ПДСЕР міста на 2013 – 2020 та консультації з представниками громади щодо його реалізації, фотовиставка «Енергоефективне місто», екологічні ігри для дітей, круглі столи, семінари й тренінги, квест вулицями міста «Знайди енергію», показ відеофільмів та мультфільмів на екологічну тематику, фото-квест “Я живу енергоефективно”, уроки енергозбреження в школах міста тощо.

24 листопада 2016 року на базі міської школи № 5 відкрито еколого-натуралістичний парк – своєрідний експериментально-дослідницький центр, що має на меті розробку інноваційної моделі екологічної освіти й виховання, а також нових підходів до вивчення природничих дисциплін та енергоефективності в місті.

“Еколого-натуралістичний парк у шкільному дворі, ймовірно, не має аналогів в Україні. До його створення були залучені різні категорії населення міської громади Новограда-Волинського. Реалізована ініціатива відкриває нові горизонти як перед новоград-волинськими школярами, так і перед усіма містянами, зокрема у сфері екологічної освіти, виховання, розваг тощо», – наголосив, вітаючи мешканців міста, Грегор Брьомлінг, директор проекту “Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях”, що виконується GIZ. З нагоди відкриття еко-парку пан Брьомлінг разом з іншими поважними гостями посадили дерева, що символізують новий етап формування екологічної культури та енергоощадного мислення міської громади.

У своїй вітальній промові міський голова Новограда-Волинського Віктор Веселовський зазначив: «Під керівництвом технічних експертів розроблені стратегічні документи, в яких задекларовані основні напрямки енергетичної політики міста. У 32 закладах бюджетної сфери налагоджено енергетичний моніторинг споживання енергетичних ресурсів, проведено енергетичні аудити. У рамках українсько-німецького співробітництва впроваджується освітній проект з енергозбереження, завдяки якому нам вдалося інтегрувати енергоефективність та енергозбереження в навчально-виховний процес».

Цього ж дня, 24 листопада, консультант проекту Вікторія Погорєлова провела семінар на тему «Енергоефективні заходи у житловому секторі», під час якого обговорювалися проблемні питання реалізації проведення термомодернізації багатоквартирних житлових будинків.

Водночас, директор громадської організації «Екологічний клуб «Еремурус» Олена Мельникова провела тренінг для вчителів початкових класів на тему «Початкова школа – ключова ланка виховання екологічної свідомості особистості. Енергозбереження в дії». Тренер наголосила на тому, що важливо розпочинати екологічне виховання з початкової школи, якій у формуванні екологічної свідомості відведена відповідальна роль.

Крім того, біля входу в парк культури та відпочинку традиційно працював «Будиночок енергоефективних порад» на чолі з консультантом проекту Дмитром Марусичем. Усі охочі мали змогу спробувати покрутити педалі вело-генератора, щоб виробити енергію, а також отримати інформаційні матеріали та консультації з питань ощадливого використання енергоресурсів.

У приміщенні міської ради відбувся Фестиваль учнівських проектів серед шкіл міста під назвою «Енергоефективність та енергозбереження», в журі якого взяв участь Грегор Брьомлінг. Команди-учасники на високому рівні представили свої проекти, пов’язані, зокрема, з раціональним використанням електроенергії, способами заощадження теплових ресурсів, утилізацією батарейок тощо. Вражений багатством ідей та креативністю школярів, на церемонії нагородження переможців директор Грегор Брьомлінг підкреслив:

“Усі учасники продемонстрували надзвичайно творчі ідеї щодо підвищення енергоефективності, збереження ресурсів та забезпечення сталого розвитку на рівні школи і міста. Мені дуже сподобалось розмаїття методів, за допомогою яких були представлені проектні концепції школярів. Вони були дуже цікавими та яскравими”.

Подробиці за посиланнями:

http://novograd.osp-ua.info/?pokaz=112950
http://novograd.osp-ua.info/?pokaz=112983


Анонс подій

27.04.2017

ІІІ-й Форум енергоефективного партнерства ’17 «Енергетичний менеджмент: досвід кращих», Київ

27 квітня 2017 року в приміщенні Конгресно-виставкового центру «Парковий» у Києві відбудеться IIІ Форум енергоефективного партнерства ’17 «Енергетичний менеджмент: Досвід кращих». Організатор: Державне агентство з енергоефективності та…

Детальніше >>

26.04.2017

Семінар «Ефективне управління багатоквартирним будинком. Нові можливості для внутрішньо переміщених осіб», Харків

Захід відбудеться в Харкові 26 квітня 2017 року об 11:00, за підтримки проекту “Енергоефективність у громадах”, що за дорученням Уряду Німеччини впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit…

Детальніше >>

25.04.2017

Тренінг “Регіональна програма розбудови енергоменеджменту в містах Харківської області”, Харків

Тренінг відбудеться 25-28 квітня 2017 року в м. Харків за адресою: готель «KALYNA», вул. Нестерова, 2. Організатор: Громадська організація «Школа енергоефективності» за підтримки Уряду Німеччини в рамках…

Детальніше >>
Всі події