Проекти з енергоефективності в Україні
Енергоефективність
у громадах
Створення енергетичних
агенств в Україні
Пілотний проект "Енергоефективна забудова"

Інтерактивна карта “теплих” кредитів
08.09.2016

На початку вересня Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) було запущено інтерактивну карту «теплих» кредитів України, котра містить інформацію про національну та місцеві (обласні, районні та міські) програми стимулювання інвестицій у заходи з підвищення енергоефективності. Також карта чудово ілюструє реальні приклади, як завдяки «теплим» кредитам вдалось «утеплитись» та «енергетично» модернізувати своє житло мешканцям з усієї України.

Підвищення комунальних тарифів стало складним, проте необхідним кроком держави, наслідки якого українські споживачі суттєво відчули на власних гаманцях. Аби підтримати українців, уряд впроваджує масштабну програму підтримки заходів з енергозбереження в межах усієї країни. Додатково Держенергоефективності на постійній основі проводить роботу з місцевими органами влади щодо розробки місцевих програм. В результаті, місцеві компенсаційні схеми доповнюють вже існуючу та діючу державну програму підтримки. Так, станом на 1 липня поточного року, вже прийнято 172 місцеві програми: 24 обласні, 89 районних, 59 міських. З них 74 програми прийнято з фінансуванням у ц. р. у розмірі  42 млн грн. Загалом з місцевих бюджетів на відшкодування позик вже було надано більше 10 млн грн.

Аби пересічному українцю було легше зорієнтуватися, на яку саме підтримку від органів влади він може розраховувати, Держенергоефективності за підтримки Проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що реалізується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB), на своєму офіційному сайті створило окрему інтерактивну карту, аби загальні відомості та детальна інформація про державну та місцеві програми, а також стадії їх реалізації по всій Україні були доступні у зручному онлайн режимі в будь-який час.

«Нашим головним завданням стала необхідність допомогти українцям отримати інформацію про додаткові програми підтримки для населення за «теплими» кредитами й те, на яку допомогу з боку різних рівнів влади вони можуть розраховувати. Усе це – швидко, доступно, максимально інформативно та ще й на одному ресурсі», – пояснює Роман Палагусинець, засновник проекту, начальник відділу регіонального менеджменту Управління проектного менеджменту та міжнародного співробітництва Держенергоефективності.

Відомості про обласні, районні та міські програми здешевлення енергоощадних кредитів для населення, стан їх розробки та період дії, спрямованість, відсоток відшкодування за такими програмами, обсяг фінансування на відповідний рік, кількість позичальників, що отримали компенсацію та інша інформація відтепер доступна всього у декілька кліків, а скористатись нею може кожен. Також можна ознайомитись із реальними прикладами будівель, в яких реалізовано різні заходи з підвищення енергоефективності, а їх власники вже зараз економлять гроші та енергію.

Просто завітайте на сайт та переконайтеся особисто http://saee.gov.ua/uk/programs/map

Довідково: «Тепле» кредитування передбачає часткове відшкодування суми на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів населенням, ОСББ та ЖБК у розмірі 20% (для фізичних осіб), 40% (для ОСББ/ЖКБ) та 70% (для отримувачів субсидій). Вперше за багато років Україна активно використовує європейські підходи до реалізації проектів з енергоефективності. Такою можливістю вже скористались більше 140 тисяч родин, котрі оформили «теплі» кредити на суму майже 2 млрд грн з моменту запуску програми. З метою задоволення широкого попиту на програму у державному бюджеті на цей рік передбачено витрати на відшкодування 893,8 млн грн за “теплими” кредитами, що втричі більше суми 2015 року. На підтримку місцевих програм вже виділено 42 млн грн.

Анонс подій

27.04.2017

ІІІ-й Форум енергоефективного партнерства ’17 «Енергетичний менеджмент: досвід кращих», Київ

27 квітня 2017 року в приміщенні Конгресно-виставкового центру «Парковий» у Києві відбудеться IIІ Форум енергоефективного партнерства ’17 «Енергетичний менеджмент: Досвід кращих». Організатор: Державне агентство з енергоефективності та…

Детальніше >>

26.04.2017

Семінар «Ефективне управління багатоквартирним будинком. Нові можливості для внутрішньо переміщених осіб», Харків

Захід відбудеться в Харкові 26 квітня 2017 року об 11:00, за підтримки проекту “Енергоефективність у громадах”, що за дорученням Уряду Німеччини впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit…

Детальніше >>

25.04.2017

Тренінг “Регіональна програма розбудови енергоменеджменту в містах Харківської області”, Харків

Тренінг відбудеться 25-28 квітня 2017 року в м. Харків за адресою: готель «KALYNA», вул. Нестерова, 2. Організатор: Громадська організація «Школа енергоефективності» за підтримки Уряду Німеччини в рамках…

Детальніше >>
Всі події