Проекти з енергоефективності в Україні
Енергоефективність
у громадах
Створення енергетичних
агенств в Україні
Пілотний проект "Енергоефективна забудова"

У Житомирі відкрили модернізований в рамках співробітництва з Німеччиною дитячий садок
20.07.2015

Впродовж останніх років місто Житомир активно й системно працює над реалізацією енергоощадної політики та впровадженням енергоефективних заходів у будівлях бюджетної сфери. 17 липня 2015 року в Житомирі відбулося офіційне відкриття будівлі ДНЗ №63 «Вербиченька» після енергоефективної термореновації за європейськими стандартами. Дитячий садочок був модернізований за фінансової підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини за підтримки двох проектів, що виконуються GIZ, – «Енергоефективність у громадах» та «Реформа управління на сході України».

Презентація оновленого навчального закладу відбулася в рамках семінару з питань енергоефективної термореновації, організованого за ініціативи Житомирської міської ради. У конференц-залі зібралося понад 60 учасників заходу, серед яких були представники центральних і місцевих органів влади Житомирщини та інших партнерів консорціумів проекту «Енергоефективність у громадах», міжнародні й українські експерти, представники Асоціації «Енергоефективні міста України» та громадських організацій, ЗМІ та широкої громадськості. У рамках презентації модернізованої будівлі дитячого садочка відбулася прес-конференція, що зібрала представників міських, обласних та центральних ЗМІ.

Вартість комплексної термореновації будівлі ДНЗ №63 «Вербиченька», що тривала менше року, складає 3,6 млн. грн. Очікуване заощадження теплової енергії становить близько 57%. Проект також матиме позитивний екологічний ефект, що полягає у зниженні рівня викидів CO2 в атмосферу на 22,85 тонн щорічно.

Головуюча під час заходу в.о. міського голови м. Житомира та секретар Житомирської міської ради Любов Цимбалюк виступила з вітальним словом і представила здобутки та плани діяльності міста у сфері енергоефективності. Вона висловила вдячність міжнародним експертам за підтримку і цінний досвід співпраці, а також повідомила про те, що оновлений дитячий садок став першим об’єктом бюджетної сфери, за прикладом якого в місті планується модернізувати ще 22 громадські будівлі.

Вітаючи присутніх, заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Ярослав Лагута висловив сподівання на те, що проекти з підвищення енергоефективності, котрі реалізуються на Житомирщині, стануть зразком для наслідування в інших регіонах,  і надалі в Україні таких проектів з’являтиметься все більше.

Уповноважена з питань співробітництва Посольства ФРН в Україні Даніела Бергельт наголосила на тому, що енергоефективність залишається пріоритетним напрямком співробітництва між Україною та Німеччиною, адже від цього значною мірою залежить забезпечення економічного зростання та енергонезалежності нашої держави. Успішно проведена термомодернізація дитячого садочка в Житомирі, на її думку, свідчить саме про те, що підвищувати енергоефективність та змінювати поведінку людей –  можливо і потрібно.

У заході взяв участь новопризначений заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк. Він зазначив, що йому дуже приємно розпочати свій перший день на новій посаді саме в Житомирі, який є одним з міст-лідерів у сфері підвищення енергоефективності. Пан Кругляк також висловив сподівання на те, що разом з партнерами вдасться розповсюдити набутий досвід серед інших українських громад.

Невідкладну потребу реалізації енергоефективних проектів також підкреслила у своєму виступі регіональний директор GIZ в Україні та Республіці Білорусь Сабіне Мюллер. Вона високо оцінила результати проведеної роботи і відзначила важливість організації обміну досвідом і навчання для підготовки технічних фахівців та експертів з муніципального енергоменеджменту в українських містах.

За словами заступника голови Держенергоефективності України Валентина Шліхти, Житомирщина є одним з найактивніших регіонів України щодо впровадження енергоефективних проектів. Він висловив вдячність GIZ за підтримку в реалізації енергоефективних ініціатив у громадах. Як зазначив пан Шліхта, загальна оцінка кредитного та інвестиційного портфелю для України складає близько 2 млрд. гривень, значна частина з яких припадає саме на Уряд Німеччини, зокрема через проекти, що виконуються GIZ. Він також закликав громади до більш активного впровадження енергоефективних заходів, щоб окремі пілотні проекти перейшли в загальну модернізацію по всій країні, адже «енергоефективність  – це є цінність, варта того, щоб у неї інвестувати.»

Відповідаючи на запитання журналістів, директор проекту “Енергоефективність у громадах”, що впроваджується GIZ, Крістіана Хагенедер, розповіла про технічні особливості енергоефективної термосанації дитячого садочка. Після прес-конференції для всіх учасників та гостей була проведена екскурсія оновленим закладом, під час якої експерти детально продемонстрували та пояснили всі технічні аспекти проведеної термомодернізації.

Насамкінець вихованці та працівники дитячого садочка привітали присутніх творчими виступами, а представники батьківського колективу висловили вдячність та впевненість у тому, що внаслідок термореновації суттєво підвищиться рівень комфорту перебування у закладі їхніх дітей. Це особливо важливо для дошкільнят із родин зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які навчаються в садочку від початку розгортання збройного конфлікту на сході України.

Переглянути та/або завантажити презентації з семінару з питань енергоефективної термореновації: https://eeim.org.ua/uk/category/presentations/


Анонс подій

27.04.2017

ІІІ-й Форум енергоефективного партнерства ’17 «Енергетичний менеджмент: досвід кращих», Київ

27 квітня 2017 року в приміщенні Конгресно-виставкового центру «Парковий» у Києві відбудеться IIІ Форум енергоефективного партнерства ’17 «Енергетичний менеджмент: Досвід кращих». Організатор: Державне агентство з енергоефективності та…

Детальніше >>

26.04.2017

Семінар «Ефективне управління багатоквартирним будинком. Нові можливості для внутрішньо переміщених осіб», Харків

Захід відбудеться в Харкові 26 квітня 2017 року об 11:00, за підтримки проекту “Енергоефективність у громадах”, що за дорученням Уряду Німеччини впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit…

Детальніше >>

25.04.2017

Тренінг “Регіональна програма розбудови енергоменеджменту в містах Харківської області”, Харків

Тренінг відбудеться 25-28 квітня 2017 року в м. Харків за адресою: готель «KALYNA», вул. Нестерова, 2. Організатор: Громадська організація «Школа енергоефективності» за підтримки Уряду Німеччини в рамках…

Детальніше >>
Всі події