Проекти з енергоефективності в Україні
Енергоефективність
у громадах
Створення енергетичних
агенств в Україні
Пілотний проект "Енергоефективна забудова"

УСПІШНЕ ПАРТНЕРСТВО: ЖИТОМИРСЬКИЙ КОНСОРЦІУМ
21.10.2016

СЕРГІЙ СУХОМЛИН, міський голова Житомира: «Ключове досягнення і найбільший успіх нашої співпраці в рамках проекту – розвиток інституційної  спроможності та зміна ментальності людей»

Політика децентралізації, з одного боку, надає містам додаткові фінансові засоби, а з іншого, – передбачає підвищення відповідальності за добробут мешканців громад. Для Житомира головний мотиваційний чинник участі в проекті «Енергоефективність у громадах» – це  прагнення зробити Житомир успішним містом.

На думку міського голови Сергія Сухомлина, українські міста наразі не можуть функціонувати без фінансової підтримки з боку донорських проектів. Тому Житомир намагається користуватися будь-якими наявними можливостями участі в міжнародних проектах і програмах.

  • «Між містами існує конкуренція за обмежені ресурси, і підтримка з боку донорів можлива лише за умови здатності міста раціонально управляти коштами. Крім того, щоб отримати великий проект, місто повинно мати кваліфікованих фахівців, які зможуть цей проект підготувати та реалізувати»

У цьому контексті надзвичайно корисним є досвід впровадження менших проектів. Хоча на початку нашої співпраці, в 2014 році, були певні труднощі, пов’язані з політичною ситуацією в країні після Майдану та, пізніше, через війну на сході України. Попри те, що завжди була підтримка з боку ЄС, на той час деякі міжнародні проекти були призупинені.

На сьогодні за технічної підтримки консультантів Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH ми успішно реалізували проект під назвою “Енергоефективна реновація дитячого дошкільного закладу № 63”, який впроваджувався в 2014 – 2015 роках. Це дозволило нам отримати цінний досвід, який згодом став у пригоді при розробці іншого проекту спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та Східноєвропейським партнерством з питань енергоефективності та екології (E5P).

Завдяки цьому місту вдалося скоротити строки  реалізації проекту на один рік, адже підходи європейських технічних консультантів уже були для нас знайомими. Новий проект був підготовлений належним чином, тож після його подання на затвердження він пройшов майже без зауважень. Паралельно з інвестиційним компонентом місто отримувало підтримку від Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та від Шведської агенції міжнародного розвитку (SIDA) для розбудови технічної спроможності впровадження таких проектів.

У рамках проекту передбачається модернізація 22 громадських будівель – на даний момент 11 будівель дошкільних закладів уже відремонтовано. Завдяки енергоефективній модернізації протягом минулого року вдалося заощадити 11,5 млн гривень, а в сукупності передбачається зекономити до 40 млн гривень. Точніші дані зможемо отримати пізніше – на основі аналізу даних моніторингу. Варто зазначити, що за підтримки проекту Житомирська міська рада створила відділ енергомоніторингу, який складається з  фахівців, котрі справді зацікавлені та мотивовані працювати для розвитку міста.

Крім того, в Житомирській області реалізується багато освітніх та інформаційних заходів з енергоефективності. Минулого року в місті відбувся  круглий стіл з питань фінансових механізмів впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних житлових будинках. Цього року організовано низку подібних круглих столів у інших містах консорціуму – Бердичеві, Новограді-Волинському та Коростені.

  •  «Ключове досягнення і найбільший успіх нашої співпраці в рамках проекту – розвиток інституційної  спроможності та зміна ментальності людей. Раніше працівники  бюджетних установ (наприклад, шкіл та дитсадків) взагалі не переймалися питаннями енергоспоживання, а просто отримували гроші з бюджету. Завдяки запровадженню системи енергомоніторингу вони почали цікавитися цією проблемою та відчувати відповідальність за використання енергоресурсів. Зміна їхньої поведінки призвела до скорочення споживання енергії на 5-7%».

Анонс подій

05.11.2016

Інформаційна кампанія з питань енергоефективності, Кам’янець-Подільський

5 листопада 2016 року в рамках Тижнів Німеччини в Україні 2016 у м. Кам’янець-Подільський  буде проходити інформаційна кампанія з питань енергоефективності. Зокрема, для мешканців міста вже традиційно…

Детальніше >>

04.11.2016

Практичний семінар «Основи управління експлуатацією будівель (фасіліті-менеджмент)», Кам’янець-Подільський

Практичний семінар для осіб, що здійснюють управління спільним майном багатоквартирного будинку, під назвою «Основи управління експлуатацією будівель (фасіліті-менеджмент)» відбудеться в Кам’янці-Подільському 4 листопада 2016 року за підтримки проекту «Енергоефективність у…

Детальніше >>

20.10.2016

Шкільна кампанія з енергоефективності, Дніпро

У рамках відзначення Тижнів Німеччини 2016 в Україні 20 жовтня у Дніпрі буде проводитись шкільна кампанія з підвищення обізнаності у сфері енергоефективності. Адреса: м. Дніпро, Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій,…

Детальніше >>
Всі події