Проекти з енергоефективності в Україні
Енергоефективність
у громадах
Створення енергетичних
агенств в Україні
Пілотний проект "Енергоефективна забудова"

УСПІШНЕ ПАРТНЕРСТВО: ПОЛТАВСЬКИЙ КОНСОРЦІУМ
13.10.2016

ОЛЕГ ПРУГЛО, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації: «Обласна влада має бути лідером і демонструвати містам успішний приклад для наслідування»

Для міст Полтавської області початковою мотивацією до співпраці в рамках проекту «Енергоефективність у громадах» була необхідність збереження природних ресурсів, заощадження бюджетних коштів і, передусім, зміна ментальності людей. Важливо було консолідувати та спрямувати зусилля у правильному напрямку.

Підвищення енергоефективності залишається найбільшим викликом для області, де рівень споживання енергії втричі вищий, ніж, наприклад, у Польщі. В деяких будівлях, зокрема,  рівень споживання тепла в шість разів вищий за середній показник по Україні. Скорочення енергоспоживання та підвищення рівня обізнаності населення може суттєво зменшити фінансовий тягар на мешканців та місцевий бюджет, а заощаджені кошти можна буде використати для реалізації енергоефективних проектів. Так, зокрема, запровадження системи комплексного енергомоніторингу є дієвим і корисним інструментом залучення інвестицій. Одним із перспективних напрямків підвищення енергоефективності в області є також розвиток ринку ЕСКО.

  • «У рамках співпраці з проектом один із найбільш цінних для нас здобутків – це знання: як ефективно працювати далі на шляху досягнення поставлених цілей. Завдяки проекту представники та очільники Полтавської області й окремих міст-партнерів консорціуму крок за кроком дізнаються про те, як раціонально використовувати та економити кошти, уникати помилок і рухатися вперед. З цією метою ми намагаємось вивчати й використовувати міжнародний досвід, зокрема Німеччини, Польщі та Сполучених Штатів».

На даному етапі Полтавська область запроваджує систему енергомоніторингу та бенчмаркінгу в бюджетних будівлях. З цією метою консорціум на чолі з Полтавською облдержадміністрацією вивчає досвід Дніпра, де система енергомоніторингу вже успішно функціонує. Деякі міста-партнери консорціуму, зокрема Миргород і Горішні Плавні, вже впровадили цю систему та розробили власні стратегії енергоефективного розвитку. У повному обсязі запровадити систему енергомоніторингу планують до кінця 2016 року.

У сфері енергозбереження на регіональному рівні Полтавська область намагається впроваджувати цілісний стратегічний підхід, який охоплює всі галузі. Зокрема, невдовзі планується реалізувати два великі проекти у сфері управління відходами, які також важливі в контексті оптимізації використання енергоресурсів: наразі проекти знаходяться на етапі розробки та підготовки бізнес-плану.

  •  «Гроші – це дуже важливий стимул, однак найважливішим є зміна поведінкових моделей та мислення мешканців громад. Іноді ситуативні спроби вирішення проблем сповільнюють планування і досягнення цілей. Тож комплексний підхід до підвищення енергоефективності та розвиток інституційної спроможності міст відіграють ключову роль».

Анонс подій

20.10.2016

Шкільна кампанія з енергоефективності, Дніпро

У рамках відзначення Тижнів Німеччини 2016 в Україні 20 жовтня у Дніпрі буде проводитись шкільна кампанія з підвищення обізнаності у сфері енергоефективності. Адреса: м. Дніпро, Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій,…

Детальніше >>

19.10.2016

Регіональний енергетичний форум, Дніпро

Регіональний енергетичний форум за участю територіальних громад та міст Дніпропетровської області відбудеться 19 жовтня 2016 року о 10:00 в рамках Тижнів Німеччини в Україні 2016 за адресою:…

Детальніше >>

18.10.2016

Тренінг «Енергоефективне управління муніципальними будівлями», Полтава

Тренінг з енергоефективного управління муніципальними будівлями (фасіліті-менеджменту) відбудеться в Полтаві 18 жовтня 2016 року за підтримки проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH….

Детальніше >>
Всі події