Проекти з енергоефективності в Україні

Впровадження системи енергомоніторингу дозволило Дніпропетровській області заощадити 14 млн. гривень
14.05.2015

14 травня 2015 року відбулася виїзна нарада Дніпропетровської обласної ради та проекту GIZ «Енергоефективність у громадах». Зустріч проходила в приміщенні Дніпропетровського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії, що є одним із найбільш енергоємних медичних закладів області.

Під час зустрічі експерти проекту надали консультаційну підтримку з питань реалізації заходів,спрямованих на підвищення енергоефективності будівель клінічного центру. Вони також обговорили можливості розширення мережі комунальних закладів для впровадження системи енергомоніторингу.

За словами голови Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода, до енергозбереження слід підходити комплексно. Обласна рада спільно з міжнародними партнерами реалізувала кілька проектів, які вже принесли відчутні результати, зокрема впровадження системи енергомоніторингу, що протягом цьогорічного опалювального сезону дозволило заощадити на енергоносіях 14 млн. гривень, а викиди CO2 знизилися на 8 тис. тонн. Успішний досвід буде розповсюджений і в інших комунальних закладах регіону. «При цьому ми хочемо не тільки економити бюджетні кошти, а й навчити людей раціонально ставитися до використання енергоресурсів», – підкреслив Євген Удод.

Нагадаємо, завдяки співпраці обласної ради з GIZ у 123 комунальних медичних закладах регіону (230 будівлях) впроваджено систему енергомоніторингу. Енерговитрати на обраних об’єктах були найбільшими серед медичних закладів області. Результати енергомоніторингу довели, що простий аналіз витрат енергоносіїв призвів до зменшення споживання теплової енергії на 19,6%, газу – на 31,3%, гарячої води на 39%, холодної води – на 18,7% та електроенергії на 5,6%.

(Джерело: http://oblrada.dp.ua/press/news/default/2015-05/3768)

Анонс подій

Всі події