Проекти з енергоефективності в Україні
Енергоефективність
у громадах
Створення енергетичних
агенств в Україні
Пілотний проект "Енергоефективна забудова"

УСПІШНЕ ПАРТНЕРСТВО: ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ КОНСОРЦІУМ
25.10.2016

ЄВГЕН УДОД, колишній голова Дніпропетровської обласної ради: «Одним із найважливіших завдань залишається пошук ефективних способів стимулювання населення до економії енергії та ощадливого використання природних ресурсів»

Дніпропетровська область має чималий досвід співробітництва з міжнародними партнерами й донорами, зокрема у сфері енергоефективності. З 2012 року в області діють кілька програм, спрямованих на підвищення рівня енергозбереження. Зокрема, з 2012 по 2014 роки в регіоні було реалізовано близько300 проектів, на впровадження яких залучено 16 млн гривень, з яких 71% (11,6 млн гривень) було виділено з обласного бюджету.

Для очільників області головною мотивацією для участі в проекті «Енергоефективність у громадах», що за дорученням Уряду Німеччини виконується  Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, була можливість працювати з кваліфікованими фахівцями та переймати успішний європейський досвід. Також одним із найважливіших завдань залишається пошук ефективних способів стимулювання населення до економії енергії та ощадливого використання природних ресурсів.

  • «Серед найуспішніших досягнень співпраці з проектом – запровадження системи енергетичного моніторингу, реалізація пілотних проектів, розвиток інституційної спроможності та підвищення обізнаності громадянського суспільства з питань енергоефективності»

Завдяки співпраці з проектом «Енергоефективність у громадах» розроблено Плани дій сталого енергетичного розвитку для чотирьох міст-партнерів консорціуму. З метою підтримки інституційного розвитку та підвищення рівня обізнаності громадськості в регіоні впроваджено чимало різноманітних заходів, таких як, наприклад, навчальні поїздки до країн ЄС, тренінги для енергоменеджерів, низка семінарів з питань енергоефективності, Дні сталої енергії.

У 2014 році, на самому початку запровадження енергомоніторингу, система включала дані лише 123 бюджетних установ медичної сфери (а це 230 будівель) з найвищим в області рівнем енергоспоживання. Наступного року моніторинг здійснювався вже на 300 об‘єктах. Запровадження системи енергомоніторингу потребувало попередньої інвестиції в розмірі 0,6 млн гривень, що стало можливим завдяки співфінансуванню з обласного бюджету та Уряду Німеччини через  GIZ. Під час опалювального сезону 2014/2015 рр. це дало економію в 14 млн гривень, з яких 7 млн було використано для стимулювання співробітників, а 5,5 мільйонів виділено на термомодернізацію закладів охорони здоров‘я.

З метою підвищення рівня інформованості та полегшення доступу громадськості до якісної інформації у сфері енергоефективності та енергоменеджменту в листопаді 2014 року було започатковано веб-портал http://energy.oblrada.dp.ua/. Користувачі можуть там знайти корисну інформацію та рекомендації стосовно скорочення споживання енергії у житловому секторі, огляд регіональних програм для житлових кооперативів, навчальних закладів та окремих громадян, інформацію про міжнародну співпрацю і приклади успішного впровадження енергоефективних проектів. До того ж, на порталі регулярно з’являються регіональні новини та інформація про заплановані заходи у сфері енергоефективності в Дніпропетровській області.

Варто зазначити, що в рамках проекту реалізовано пілотний проект з енергоефективної модернізації систем опалення та гарячого водопостачання в Дніпровському обласному госпіталі для ветеранів війни, що на сьогодні став першою бюджетною установою області, де використовуються альтернативні джерела енергії. Проект здійснювався в рамках співпраці з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH і фінансувався рівними частками з обласного бюджету та за рахунок фінансової допомоги Уряду Німеччини.

Реновацію проведено у фізіотерапевтичному відділенні – найбільш енергоємній будівлі закладу. Впродовж двох місяців там встановили геліосистему, тепловий насос та терморегулюючі клапани, промили та модернізували систему опалення, забезпечили гідравлічне балансування, здійснили теплоізоляцію труб. Очікується, що завдяки реалізації проекту споживання електроенергії для опалення лікарні скоротиться на 80% (з 172,1 до 31,9 МВт-год.) Таким чином, за попередніми розрахунками, на опаленні й постачанні гарячої води вдасться зекономити 240 тис. гривень, при цьому витрати окупляться за шість років.

  • «Одним із результатів співпраці з проектом “Енергоефективність у громадах” стала Угода про співпрацю у сфері енергоефективності між Дніпропетровською обласною радою та Міністерством фінансів Федеральної землі Гессен (Німеччина), яка була підписана у 2014 році під час міжрегіонального енергетичного форуму “На шляху до енергетичної безпеки”, що проводився в Дніпрі»

Анонс подій

27.04.2017

ІІІ-й Форум енергоефективного партнерства ’17 «Енергетичний менеджмент: досвід кращих», Київ

27 квітня 2017 року в приміщенні Конгресно-виставкового центру «Парковий» у Києві відбудеться IIІ Форум енергоефективного партнерства ’17 «Енергетичний менеджмент: Досвід кращих». Організатор: Державне агентство з енергоефективності та…

Детальніше >>

26.04.2017

Семінар «Ефективне управління багатоквартирним будинком. Нові можливості для внутрішньо переміщених осіб», Харків

Захід відбудеться в Харкові 26 квітня 2017 року об 11:00, за підтримки проекту “Енергоефективність у громадах”, що за дорученням Уряду Німеччини впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit…

Детальніше >>

25.04.2017

Тренінг “Регіональна програма розбудови енергоменеджменту в містах Харківської області”, Харків

Тренінг відбудеться 25-28 квітня 2017 року в м. Харків за адресою: готель «KALYNA», вул. Нестерова, 2. Організатор: Громадська організація «Школа енергоефективності» за підтримки Уряду Німеччини в рамках…

Детальніше >>
Всі події