Energy Efficiency Projects in Ukraine

УСПІШНЕ ПАРТНЕРСТВО: ЖИТОМИРСЬКИЙ КОНСОРЦІУМ
21.10.2016

СЕРГІЙ СУХОМЛИН, міський голова Житомира: «Ключове досягнення і найбільший успіх нашої співпраці в рамках проекту – розвиток інституційної  спроможності та зміна ментальності людей»

Політика децентралізації, з одного боку, надає містам додаткові фінансові засоби, а з іншого, – передбачає підвищення відповідальності за добробут мешканців громад. Для Житомира головний мотиваційний чинник участі в проекті «Енергоефективність у громадах» – це  прагнення зробити Житомир успішним містом.

На думку міського голови Сергія Сухомлина, українські міста наразі не можуть функціонувати без фінансової підтримки з боку донорських проектів. Тому Житомир намагається користуватися будь-якими наявними можливостями участі в міжнародних проектах і програмах.

  • «Між містами існує конкуренція за обмежені ресурси, і підтримка з боку донорів можлива лише за умови здатності міста раціонально управляти коштами. Крім того, щоб отримати великий проект, місто повинно мати кваліфікованих фахівців, які зможуть цей проект підготувати та реалізувати»

У цьому контексті надзвичайно корисним є досвід впровадження менших проектів. Хоча на початку нашої співпраці, в 2014 році, були певні труднощі, пов’язані з політичною ситуацією в країні після Майдану та, пізніше, через війну на сході України. Попри те, що завжди була підтримка з боку ЄС, на той час деякі міжнародні проекти були призупинені.

На сьогодні за технічної підтримки консультантів Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH ми успішно реалізували проект під назвою “Енергоефективна реновація дитячого дошкільного закладу № 63”, який впроваджувався в 2014 – 2015 роках. Це дозволило нам отримати цінний досвід, який згодом став у пригоді при розробці іншого проекту спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та Східноєвропейським партнерством з питань енергоефективності та екології (E5P).

Завдяки цьому місту вдалося скоротити строки  реалізації проекту на один рік, адже підходи європейських технічних консультантів уже були для нас знайомими. Новий проект був підготовлений належним чином, тож після його подання на затвердження він пройшов майже без зауважень. Паралельно з інвестиційним компонентом місто отримувало підтримку від Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та від Шведської агенції міжнародного розвитку (SIDA) для розбудови технічної спроможності впровадження таких проектів.

У рамках проекту передбачається модернізація 22 громадських будівель – на даний момент 11 будівель дошкільних закладів уже відремонтовано. Завдяки енергоефективній модернізації протягом минулого року вдалося заощадити 11,5 млн гривень, а в сукупності передбачається зекономити до 40 млн гривень. Точніші дані зможемо отримати пізніше – на основі аналізу даних моніторингу. Варто зазначити, що за підтримки проекту Житомирська міська рада створила відділ енергомоніторингу, який складається з  фахівців, котрі справді зацікавлені та мотивовані працювати для розвитку міста.

Крім того, в Житомирській області реалізується багато освітніх та інформаційних заходів з енергоефективності. Минулого року в місті відбувся  круглий стіл з питань фінансових механізмів впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних житлових будинках. Цього року організовано низку подібних круглих столів у інших містах консорціуму – Бердичеві, Новограді-Волинському та Коростені.

  •  «Ключове досягнення і найбільший успіх нашої співпраці в рамках проекту – розвиток інституційної  спроможності та зміна ментальності людей. Раніше працівники  бюджетних установ (наприклад, шкіл та дитсадків) взагалі не переймалися питаннями енергоспоживання, а просто отримували гроші з бюджету. Завдяки запровадженню системи енергомоніторингу вони почали цікавитися цією проблемою та відчувати відповідальність за використання енергоресурсів. Зміна їхньої поведінки призвела до скорочення споживання енергії на 5-7%».

Upcoming events

27.04.2017

ІІІ Energy Partnership Forum ’17 “Energy Management: Best Practices”, Kyiv

Оn April 27, 2017, the “Parkovyi” Convention and Exhibition Center in Kyiv will host the III Energy Partnership Forum ’17 “Energy Management: Best Practices”. Organisers: State Agency…

More >>

26.04.2017

Seminar “Effective management of a multi-family building. New opportunities for internally displaced persons”, Харків

The event will be held in Kharkiv, on April 26, 2017 at 11:00 a.m., with the support of the project “Energy Efficiency in Municipalities” implemented on…

More >>

25.04.2017

(Українська) Тренінг “Регіональна програма розбудови енергоменеджменту в містах Харківської області”, Харків

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

More >>
All events